Start arrow Prezentowane programy
Prezentowane programy Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu

„BYŁO, CO BYŁO”

To najbardziej aktualny program, którego podstawą są utwory zawarte na najnowszej płycie pod tym samym tytułem oraz wybór utworów z czterech poprzednich płyt autorskich: „Obłoki”, „Rozmnażanie zer”, „Od słowa do słowa” i „nie tylko LATO Z KOMARAMI”. Muzycznie jest to propozycja bardzo różnorodna: od lirycznych ballad poprzez bossa novę, swing, country-rock, folk, aż po utwory rockowe. Teksty piosenek zawierają uniwersalne treści, prezentują wysoki poziom literacki (dostrzeżony m.in. w 1989 r. przez paryską „Kulturę”), są bardzo osobistą wypowiedzią twórcy na temat siebie samego i otaczającego świata.

 

„BULWAR PIOSENKI FRANCUSKIEJ”

Piosenka francuska jest doskonałą alternatywą dla dobiegających ze wszystkich stacji radiowych i telewizyjnych produkcji anglosaskich. Program pt. "BULWAR PIOSENKI FRANCUSKIEJ" złożony jest z utworów tak sławnych postaci, jak: Georges Brassens, Jacques Brel, Joe Dassin, Maxime Le Forestier, Yves Montand, Georges Moustaki, Renaud, Michel Sardou i Charles Trenet. Program przypomina najsławniejsze utwory najwybitniejszych wykonawców piosenki francuskiej w wersjach oryginalnych lub w polskich tłumaczeniach.

 

„nie tylko LATO Z KOMARAMI”

Program promujący wydaną w 2019 roku płytę pod tym samym tytułem. Jest to album wyjątkowy w jego dotychczasowej dyskografii, bowiem w odróżnieniu od pozostałych, złożony jest z utworów pisanych „z przymrużeniem oka”, które powstawały w czasie jego 44-letniej działalności niejako na marginesie głównego nurtu. Artysta postanowił w końcu je zebrać i wydać na odrębnym krążku dodając jeszcze kilka piosenek typowo „turystycznych” z wczesnych lat swojej twórczości. Wiele tekstów zawartych na dysku cechuje zabawa słowem, co sprawia, że jest to płyta bardzo pogodna w nastroju. Wszystkie piosenki na niej zawarte pisane były z myślą o ich wspólnym śpiewaniu, stąd bardzo istotna rola chórków w większości z nich oraz melodyjne frazy muzyczne. W trakcie koncertów publiczność chętnie przyłącza się do wspólnego śpiewania.

 

„BYĆ RAZEM I ŚPIEWAĆ RAZEM”

Koncert, którego celem jest wciągnięcie publiczności do wspólnego śpiewania. W programie znajdują się utwory z szeroko rozumianego nurtu piosenki turystycznej, pieśni śpiewane przy ogniskach, w górskich schroniskach, studenckich chatkach, pieśni morza i ballady żeglarskie oraz wybrane utwory z gatunku muzyki popularnej, stworzone przez artystów, których nazwisk czasami nie pamiętamy, ale znamy ich dzieła. Program idealnie nadaje się na imprezy plenerowe, dni miast, eventy firmowe itp.

 

Wszystkie koncerty mogą być wykonywane solo z gitarą lub z towarzyszeniem akompaniatorów: w duecie, trio lub kwartecie. Akompaniament tworzą generalnie: gitara basowa, skrzypce (lub gitara solowa, lub akordeon, lub piano) i perkusja.

Czas trwania koncertu jest każdorazowo przedmiotem umowy, standardowo jest to 90 minut. Wyjątkiem jest program „Być Razem i Śpiewać Razem”, który – jeśli jest taka potrzeba – może trwać z przerwami do 3 godzin. W pozostałych programach obecność przerw jest do uzgodnienia.

 

Warunki techniczne i finansowe omawiamy dla konkretnych przypadków.


Kontakt: bakal@ballada.pl 

Français


Français
 

Śpiewnik autorski


Wybór piosenek W końcu lipca 2010 ukazał się dawno oczekiwany śpiewnik autorski Piotra Bakala. Zawiera 21 utworów wraz z opracowaniem muzycznym. Dostępny jest wysyłkowo poprzez te strony. Chętnych prosimy o kontakt.
 

Facebook


Współpraca i partnerzy

Reminiscencje

Goście online

slot server taiwan slot server singapore slot depo 10k slot luar negeri slot server thailand slot server taiwan slot server rusia slot via dana slot server thailand slot server thailand slot server luar slot server vietnam slot server mexico slot server kamboja idn live slot online slot thailand slot dana live draw hk