Start arrow Prezentowane programy
Prezentowane programy Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu

„BARDzo autorski wieczór”


To program składający się z wybranych utworów z trzech autorskich płyt: "Rozmnażanie zer", "Obłoki" i najnowszej - "Od słowa do słowa", a także z kilku piosenek jeszcze nie nagranych. Muzycznie jest to propozycja bardzo różnorodna: od lirycznych ballad poprzez bossa novę, swing, country-rock, folk, aż po utwory rockowe. Teksty piosenek zawierają uniwersalne treści, prezentują wysoki poziom literacki (dostrzeżony m.in. w 1989 r. przez paryską „Kulturę”), są bardzo osobistą wypowiedzią twórcy na temat siebie samego i otaczającego świata: miłość, wolność, przemijanie, afirmacja życia, krytyczny dystans do otaczającej rzeczywistości, zachwyt nad Naturą przeciwstawiony wszechobecnej żądzy pieniądza - to uniwersalne treści przekazywane prosto, dobrze rozpoznawalnym, ciepłym, miękkim i męskim głosem.
Twórczość Piotra Bakala jest niezależna od przemijających mód. To  ten jej rodzaj, który się nigdy nie starzeje i zawsze skupia wokół siebie wiernych słuchaczy. Są to piosenki komunikatywne, o ciepłym klimacie, wysokim walorze poetyckim tekstów, charakteryzujących się dużą skrótowością, a nawet pewną aforystycznością formy. Piosenki autorskie, a więc osobiste, ale przecież dotyczące nas wszystkich.

Program „BARDzo autorski wieczór” może być wykonany solo lub z towarzyszeniem zespołu.„BULWAR PIOSENKI FRANCUSKIEJ”

Piosenka francuska przeżywa dziś w Polsce renesans. Jest doskonałą alternatywą dla produkcji anglosaskich, dobiegających ze wszystkich stacji radiowych i telewizyjnych, a jej wartość artystyczna jest o niebo wyższa od tych ostatnich. Program pt. "BULWAR PIOSENKI FRANCUSKIEJ" złożony jest z utworów sławnych postaci piosenki francuskiej, jak Georges Brassens, Jacques Brel, Joe Dassin, Michel Fugain, Maxime Le Forestier, Yves Montand, Georges Moustaki, Renaud, Michel Sardou i Charles Trenet. Celem programu jest przypomnienie najsławniejszych utworów najwybitniejszych wykonawców piosenki francuskiej w wersjach oryginalnych lub w tłumaczeniach na polski.

Program „BULWAR PIOSENKI FRANCUSKIEJ” prezentowany jest z towarzyszeniem zespołu (min. 3 muzyków).SKŁAD ZESPOŁU

w programie „BARDzo autorski wieczór”

PIOTR BAKAL - gitara klasyczna, śpiew
RAFAŁ GRZĄKA - akordeon
LESŁAW MATECKI lub MARIUSZ WILKE - gitara elektryczna
MIROSŁAW ŁĄCZYŃSKI lub MACIEJ SZCZYCIŃSKI - gitara basowa
MARIUSZ MOCARSKI lub PAWEŁ GĘBICKI - perkusja
rider

w programie „BULWAR PIOSENKI FRANCUSKIEJ”


PIOTR BAKAL - gitara klasyczna, śpiew
RAFAŁ GRZĄKA - akordeon
MIROSŁAW ŁĄCZYŃSKI lub MACIEJ SZCZYCIŃSKI - gitara basowa
STANISŁAW SZCZYCIŃSKI lub MARIUSZ DUBRAWSKI - fortepian
rider


CZAS TRWANIA PROGRAMÓW
standardowo – 90 minut bez przerwy, możliwe są inne wersje w zależności od potrzeb


KWESTIE FINANSOWE
Wysokość honorarium – do ustalenia, w zależności od programu, formuły, miejsca, możliwości organizatora itp. Wystawiamy rachunki.

Kontakt w celu zorganizowania koncertu: tel. 601 847 559 lub e-mail
 

Français


Français
 

Śpiewnik autorski


Wybór piosenek W końcu lipca 2010 ukazał się dawno oczekiwany śpiewnik autorski Piotra Bakala. Zawiera 21 utworów wraz z opracowaniem muzycznym. Dostępny jest wysyłkowo poprzez te strony. Chętnych prosimy o kontakt.
 

Facebook


Współpraca i partnerzy

Reminiscencje

Goście online

Odwiedza nas 1 gość