Rok 2010
19.12.2010 - STARACHOWICE Poleć znajomemu
Udział w koncercie pt. "Wigilia z bardami", w którym obok Piotra Bakala (solo z gitarą), wzięli udział także: Bogusław Nowicki i Tomasz Kordeusz.


Image

Starachowice, Starachowickie Centrum Kultury, ul. Radomska 21, godz. 19:00, tel: 41 274 65 25
 
17.12.2010 - CAFE DEL ARTE - SOPOT Poleć znajomemu
Program pt. "BARDzo autorski wieczór" (solo z gitarą) w café-galerii w sopockim Krzywym Domku na Monciaku. Najbardziej aktualny program, złożony z piosenek z dwóch pierwszych płyt i trzeciej, która jest "w drodze". Wykonane zostały również piosenki premierowe. Dla zainteresowanych dostępne były płyty: "Rozmnażanie zer", "Oppium życia" oraz wydawnictwo książkowo-płytowe poświęcone Tomkowi Opoce - "Pamiętam tamte mewy..."

Image

Sopot, Café del Arte - kawiarnia w galerii (www.cafedelarte.pl ), ul. Bohaterów Monte Cassino 53, godz. 19:00
 
11.12.2010 - KIELCE - BIESIADA BARDÓW Poleć znajomemu
Udział Piotra Bakala (solo) w koncercie pt. "Biesiada bardów".
"To  kabaretowy   koncert    literacko - satyryczny, wypełniony kultowymi piosenkami i tekstami najwybitniejszych polskich bardów okraszonych często dowcipną i zaskakującą narracją. Całość nawiązuje do tradycyjnych polskich biesiad poetyckich, w których w lekkiej, humorystycznej formie artyści odnoszą się do najbardziej żywotnych problemów współczesności. W koncercie wiele  bardzo znanych piosenek, przebojów tego gatunku, w oryginalnym, autorskim wykonaniu." Wystąpili: Piotr Bakal, Krzysztof Daukszewicz, Ryszard Makowski, Bogusław Nowicki, Andrzej Ozga, Kuba Sienkiewicz.

Image

Kielce, Wojewódzki Dom Kultury, ul. Piotra Ściegiennego 2 (www.wdk-kielce.pl ), godz. 18:00
 
10.12.2010 - GUBIN - POETYCKIE RUBIEŻE Poleć znajomemu
II Międzynarodowe Spotkania Muzyczne "Poetyckie Rubieże". Udział Piotra Bakala w jury konkursu oraz recital (solo). W koncercie wzięli również udział: Van Yan i Jarosław Felkel, zespół GEBEN, Bogusław Nowicki, Agata Ślazyk i Zbigniew Raj.

Image

Gubin, Gubiński Dom Kultury, ul. Westerplatte 14, godz. 19:00
 
02.12.2010 - WARSZAWA - CENTRUM ŁOWICKA Poleć znajomemu
W ramach cyklu "Offowa Scena Piosenki" koncert Piotra Bakala z zespołem (Rafał Grząka - akordeon, Mirosław Łączyński - gitara basowa). W pierwszej części koncertu wystąpił Sergiusz Stańczuk.

Image


Warszawa, Centrum "Łowicka", ul. Łowicka 21, godz. 19:00, bilety 15 zł przed koncertem
 
26.11.2010 - WARSZAWA - KONCERT GALOWY OPPA 2010 Poleć znajomemu

Udział Piotra Bakala w Koncercie Galowym OPPA 2010 - 28. Międzynarodowego Festiwalu Bardów pt. "Premiery i Interpretacje".

Tradycyjnie, w pierwszej części z premierowymi utworami wystąpiło kilkunastu polskich bardów, a publiczność w specjalnym plebiscycie wybirała najlepszą piosenkę premierową. W drugiej części ci sami wykonawcy zaprezentowałi piosenki sławnych bardów zagranicznych w polskich wersjach językowych. Usłyszeliśmy utwory: Paolo Contego, Włodzimierza Wysockiego, Johna Lennona, Charles'a Aznavoura, Karla Kryla, Anne Feeney, Donovana, Georges'a Moustakiego, Mike'a Scotta, Lluisa Llacha, i Olega Mitiajewa. Wystąpili: Basia Stępniak-Wilk, Jakub Sienkiewicz, Piotr Bakal, Bogusław Nowicki, Andrzej Ozga, Tomasz Olszewski, Tomasz Kordeusz, Marek Bartkowicz, Marek Sochacki, Mariusz Kamper i Karol Płudowski. Koncert prowadził Kuba Strzyczkowski.

Piotr Bakal zaśpiewał autorską piosenkę premierową "Porozmawiaj z drzewem" oraz interpretację (we własnym tłumaczeniu) piosenki francuskiego barda Georges'a Moustakiego "Ma liberté" (Moja wolności).

 

Wszystkie szczegóły na temat OPPA znajdują się na stronie: www.oppa.pl 

 Międzynarodowy Festiwal Bardów - OPPA 2010

 
20.11.2010 - WARSZAWA - WIELKI FINAŁ OPPA 2010 Poleć znajomemu
Wielki Finał konkursu OPPA 2010 - 28. Międzynarodowego Festiwalu Bardów. Udział Piotra Bakala w jury.

Warszawa, Centrum "Łowicka", ul. Łowicka 21, godz. 16.00

więcej: www.oppa.pl
 
10.11.2010 - WARSZAWA - ETERIA Poleć znajomemu
Koncert piosenek francuskich i autorskich - solo z akompaniamentem gitary. W miłym miejscu i w miłym towarzystwie Piotr Bakal zaśpiewał swoje ulubione piosenki francuskie, nierzadko w jego własnych tłumaczeniach na język polski oraz wybór piosenek autorskich.

Image

Warszawa, restauracja Eteria, ul. Słomińskiego 19, lok. 502, wejście od ul. Dzikiej, (www.eteriarestauracja.pl), godz. 19:00, wstęp wolny, rezerwacje, tel: 22-6375537
 
05.11.2010 - OTWOCK - KLUB BATORY Poleć znajomemu
Program pt. "BARDzo autorski wieczór" (solo z gitarą). Najbardziej aktualny program, złożony z piosenek z dwóch pierwszych płyt i trzeciej, która jest "w drodze".

Image

Otwock, Klub Batory OSM, ul. Batorego 34, (http://klub.batory.prv.pl ) godz. 18:00, wstęp wolny, tel: 22-7795097
 
17.10.2010 - WARSZAWA - ETERIA Poleć znajomemu
Koncert piosenek autorskich i francuskich - solo z akompaniamentem gitary. W miłym miejscu i w miłym towarzystwie zabrzmiały ulubione piosenki francuskie Piotra Bakala, nierzadko w jego własnych tłumaczeniach na język polski oraz wybór piosenek autorskich.


Warszawa, restauracja Eteria, ul. Słomińskiego 19, lok. 502, wejście od ul. Dzikiej, (www.eteriarestauracja.pl ) , godz. 18:00, wstęp wolny, rezerwacje, tel: 22-6375537
 
16.10.2010 - ŁÓDŹ - Oberża Folkowa "Zapiecek" Poleć znajomemu
Recital autorski solo (z akompaniamentem gitary), w ramach cyklu pt. "OPPAnowani". W koncercie wziął udział również Paweł Ciesielski z grupą H'Ernest.Łódź, Oberża Folkowa "Zapiecek", ul. Piotrkowska 43, (www.zapiecek.art.pl ), godz. 21:00, rezerwacje tel: 883 983 208
 
15.10.2010 - ŁÓDŹ Poleć znajomemu
Impreza prywatna.
 
29.07. - 01.08. SZKLARSKA PORĘBA - 43. OTGPS Poleć znajomemu
Piotr Bakal wziął tradycyjnie udział w koncertach nocnych Ogólnopolskiej Turystycznej Giełdy Piosenki Studenckiej w Szklarskiej Porębie, której 43. edycja odbyła się w 2010 roku od 29 lipca do 1 sierpnia. Wziął także udział w pracach Jury, w koncercie na esplanadzie oraz w koncercie pt. "Nowe dzieła starych twórców" z piosenką premierową pt. "Kosmopolityczna piosenka turystyczna". Utwór ten w głosowaniu współuczestników koncertu zdobył najwięcej punktów. Z tego tytułu Piotr Bakal otrzymał statuetkę tzw. "Złotej Rypki".

Image

Szklarska Poręba Średnia, Baza pod Ponurą Małpą (program i więcej informacji na www.gieldapiosenki.pl )
 
18.07.2010 - BARTOSZYCE Poleć znajomemu
Koncert Piotra Bakala na Placu Konstytucji 3 Maja w Bartoszycach. W programie znalazły się piosenki autorskie, a wśród nich kilka z tych, które powstały w czasie stanu wojennego, ponieważ koncert stanowił część obchodów XXX-lecia "Solidarności". Było także kilka piosenek francuskich. Piotrowi Bakalowi akompaniowali: Mirosław Łączyński - gitara basowa i Rafał Grząka - akordeon.

Bartoszyce - Brama Lidzbarska
Bartoszyce - Brama Lidzbarska


Bartoszyce, Plac Konstytucji 3 Maja, przy fontannie, 18 lipca 2010, godz. 19:00
 
27.05.2010 - PRZEMYŚL - WARSZAWSKA SCENA BARDÓW Poleć znajomemu
Koncert  "Kabaret  Literacki - Warszawska  Scena  Bardów" w  składzie: Piotr  Bakal, Andrzej Brzeski, Krzysztof Daukszewicz, Andrzej Garczarek, Stanisław Klawe i Jerzy Mamcarz. Scenariusz - Jerzy Mamcarz, prowadzenie - Stanisław  Klawe i Jerzy Mamcarz.

Zamek Kazimierzowski

Przemyśl, 27 maja 2010, godz. 19:00, Zamek Kazimierzowski

Image
 
15.05.2010 - RYGA - Festiwal Polskiej Piosenki Poleć znajomemu
Piotr Bakal był przewodniczącym Jury Festiwalu Polskiej Piosenki w Rydze organizowanym od wielu lat przez Klub Kultury "Polonez" Związku Polaków na Łotwie. Festiwal odbył się w sali kameralnej Ryskiej Szkoły Muzycznej. Wzięło w nim udział kilkunaścioro wykonawców w różnych grupach wiekowych. Zwycięstwo w Festiwalu wiąże się z bezpłatnym udziałem laurata/laureatki w Międzynarodowych Warsztatach Piosenkarskich organizowanych co roku w Polsce przez Związek Polskich Autorów i Kompozytorów ZAKR.

ŁOTWA, Ryga, Ryska Szkoła Muzyczna, Balozu iela 27
 
08.05.2010 - SOPOT - Piosenki autorskie i francuskie Poleć znajomemu
Dwukrotnie przekładany koncert odbył się 8 maja!

Koncert solo (przy akompaniamencie gitary klasycznej) w Café del Arte, klimatycznej kawiarence-galerii, mieszczącej się w Krzywym Domku (parter), przy sopockim Monciaku.
Piotr Bakal, który 6 lat mieszkał i występował we Francji, zaprezentował tego wieczoru program specjalnie przygotowany na tę okazję, złożony z utworów autorskich, a także swych ulubionych piosenek francuskich w wersjach oryginalnych oraz w tłumaczeniach na język polski. Usłyszeliśmy piosenki Georgesa Moustakiego, Renaud, Maxime’a Le Forestier, Georgesa Brassensa, Jacquesa Brela, Charlesa Treneta, Yvesa Montanda, Pierre'a Bacheleta i Joe Dassina...

Po koncercie można było nabyć płyty z autografem: autorskiego albumu Piotra Bakala pt. „Rozmnażanie zer”, podwójnej płyty wydanej z okazji jubileuszu festiwalu OPPA pt. „OPPium życia” oraz wydawnictwa książkowo-płytowego w opracowaniu Piotra Bakala pt. „Pamiętam tamte mewy... – Tomek Opoka”, poświęconego zmarłemu 25 lat temu niewidomemu poecie i bardowi.

Krzywy Domek

Sopot, Café del Arte - kawiarnia w galerii (www.cafedelarte.pl), ul. Boh. Monte Cassino 53, godz. 17.00
 
23.04.2010 - WILNO - Festiwal Polskiej Piosenki Poleć znajomemu
Piotr Bakal był przewodniczącym Jury Festiwalu Polskiej Piosenki w Wilnie organizowanym od kilku lat przez Stowarzyszenie Nauczycieli Szkół Polskich na Litwie "Macierz Szkolna". Festiwal odbył się w sali widowiskowej Domu Kultury Polskiej w Wilnie. Wzięło w nim udział aż 66 młodych wykonawców w różnych grupach wiekowych. Zwycięstwo w Festiwalu wiąże się z bezpłatnym udziałem laurata/laureatki w Międzynarodowych Warsztatach Piosenkarskich organizowanych co roku w Polsce przez Związek Polskich Autorów i Kompozytorów ZAKR.

LITWA, Wilno, Dom Kultury Polskiej, ul. Naugarduko 76
 
09.04.2010 - ŁÓDŹ - PIWNICA ARTYSTYCZNA "PRZECHOWALNIA" Poleć znajomemu
Koncert piosenek autorskich solo (z akompaniamentem gitary klasycznej), w ramach cyklu OPPANOWANI, zaprojektowanego przez Pawła Ciesielskiego i zespół H'Ernest. Gospodarze programu prezentują w kolejnych koncertach artystów związanych z OPPA - Międzynarodowym Festiwalem Bardów.

Łódź, Piwnica Artystyczna "Przechowalnia", www.przechowalnia.prv.pl   ul. 6 Sierpnia 5, godz. 19:00
 
28.03.2010 - TARNOBRZEG - WARSZAWSKA SCENA BARDÓW Poleć znajomemu
Koncert  "Kabaret  Literacki - Warszawska  Scena  Bardów" w  składzie: Piotr  Bakal, Krzysztof Daukszewicz, Jerzy Filar, Stanisław Klawe, Ryszard  Makowski, Jerzy Mamcarz, Kuba Sienkiewicz. Scenariusz - Jerzy Mamcarz, prowadzenie - Stanisław  Klawe i Jerzy Mamcarz.

Tarnobrzeski Dom Kultury

Tarnobrzeg, Tarnobrzeski Dom Kultury, www.tdk.tarnobrzeg.pl , ul. Słowackiego 2, godz. 17:00
 
27.03.2010 - MIELEC - WARSZAWSKA SCENA BARDÓW Poleć znajomemu
Koncert  "Kabaret  Literacki - Warszawska  Scena  Bardów" w  składzie: Piotr  Bakal, Krzysztof Daukszewicz, Jerzy Filar, Stanisław Klawe, Ryszard  Makowski, Jerzy Mamcarz, Kuba Sienkiewicz. Scenariusz - Jerzy Mamcarz, prowadzenie - Stanisław  Klawe i Jerzy Mamcarz.

SCK Mielec

Mielec, Samorządowe Centrum Kultury www.kultura.mielec.ptc.pl, Al. Niepodległości 7, godz. 18:00
 
05.02.2010 - Augustów - IX Zajazd Bardów Poleć znajomemu

Recital Piotra Bakala podczas IX Zajazdu Bardów. Wystąpili także: Łukasz Jemioła, Marcin Skrzypczak, Tomasz Olszewski, Tomasz Szwed i Tomasz Wachnowski oraz laureaci konkursu "O ślad": Apolinary POlek i Piotr Szauer. Ponadto, podczas trwania imprezy można było oglądać materiały filmowe i fotograficzne z poprzednich edycji "Zajazdu Bardów", oraz degustować regionalne potrawy - wszystko w klubie "Szekla" w Augustowie.

IX Zajazd Bardów

Augustów, Klub Szekla, ul. Nadrzeczna 70A, godz. 20.00

Szczegóły i program na stronie internetowej: www.zajazd.andryszczyk.com
 

Français


Français
 

Śpiewnik autorski


Wybór piosenek W końcu lipca 2010 ukazał się dawno oczekiwany śpiewnik autorski Piotra Bakala. Zawiera 21 utworów wraz z opracowaniem muzycznym. Dostępny jest wysyłkowo poprzez te strony. Chętnych prosimy o kontakt.
 

Facebook


Współpraca i partnerzy

Reminiscencje

Goście online

slot server taiwan slot server singapore slot depo 10k slot luar negeri slot server thailand slot server taiwan slot server rusia slot via dana slot server thailand slot server thailand slot server luar slot server vietnam slot server mexico slot server kamboja idn live slot online slot thailand slot dana live draw hk