Rok 2010
19.12.2010 - STARACHOWICE Poleć znajomemu
Udział w koncercie pt. "Wigilia z bardami", w którym obok Piotra Bakala (solo z gitarą), wzięli udział także: Bogusław Nowicki i Tomasz Kordeusz.


Image

Starachowice, Starachowickie Centrum Kultury, ul. Radomska 21, godz. 19:00, tel: 41 274 65 25
 
17.12.2010 - CAFE DEL ARTE - SOPOT Poleć znajomemu
Program pt. "BARDzo autorski wieczór" (solo z gitarą) w café-galerii w sopockim Krzywym Domku na Monciaku. Najbardziej aktualny program, złożony z piosenek z dwóch pierwszych płyt i trzeciej, która jest "w drodze". Wykonane zostały również piosenki premierowe. Dla zainteresowanych dostępne były płyty: "Rozmnażanie zer", "Oppium życia" oraz wydawnictwo książkowo-płytowe poświęcone Tomkowi Opoce - "Pamiętam tamte mewy..."

Image

Sopot, Café del Arte - kawiarnia w galerii (www.cafedelarte.pl ), ul. Bohaterów Monte Cassino 53, godz. 19:00
 
11.12.2010 - KIELCE - BIESIADA BARDÓW Poleć znajomemu
Udział Piotra Bakala (solo) w koncercie pt. "Biesiada bardów".
"To  kabaretowy   koncert    literacko - satyryczny, wypełniony kultowymi piosenkami i tekstami najwybitniejszych polskich bardów okraszonych często dowcipną i zaskakującą narracją. Całość nawiązuje do tradycyjnych polskich biesiad poetyckich, w których w lekkiej, humorystycznej formie artyści odnoszą się do najbardziej żywotnych problemów współczesności. W koncercie wiele  bardzo znanych piosenek, przebojów tego gatunku, w oryginalnym, autorskim wykonaniu." Wystąpili: Piotr Bakal, Krzysztof Daukszewicz, Ryszard Makowski, Bogusław Nowicki, Andrzej Ozga, Kuba Sienkiewicz.

Image

Kielce, Wojewódzki Dom Kultury, ul. Piotra Ściegiennego 2 (www.wdk-kielce.pl ), godz. 18:00
 
10.12.2010 - GUBIN - POETYCKIE RUBIEŻE Poleć znajomemu
II Międzynarodowe Spotkania Muzyczne "Poetyckie Rubieże". Udział Piotra Bakala w jury konkursu oraz recital (solo). W koncercie wzięli również udział: Van Yan i Jarosław Felkel, zespół GEBEN, Bogusław Nowicki, Agata Ślazyk i Zbigniew Raj.

Image

Gubin, Gubiński Dom Kultury, ul. Westerplatte 14, godz. 19:00
 
02.12.2010 - WARSZAWA - CENTRUM ŁOWICKA Poleć znajomemu
W ramach cyklu "Offowa Scena Piosenki" koncert Piotra Bakala z zespołem (Rafał Grząka - akordeon, Mirosław Łączyński - gitara basowa). W pierwszej części koncertu wystąpił Sergiusz Stańczuk.

Image


Warszawa, Centrum "Łowicka", ul. Łowicka 21, godz. 19:00, bilety 15 zł przed koncertem
 
26.11.2010 - WARSZAWA - KONCERT GALOWY OPPA 2010 Poleć znajomemu

Udział Piotra Bakala w Koncercie Galowym OPPA 2010 - 28. Międzynarodowego Festiwalu Bardów pt. "Premiery i Interpretacje".

Tradycyjnie, w pierwszej części z premierowymi utworami wystąpiło kilkunastu polskich bardów, a publiczność w specjalnym plebiscycie wybirała najlepszą piosenkę premierową. W drugiej części ci sami wykonawcy zaprezentowałi piosenki sławnych bardów zagranicznych w polskich wersjach językowych. Usłyszeliśmy utwory: Paolo Contego, Włodzimierza Wysockiego, Johna Lennona, Charles'a Aznavoura, Karla Kryla, Anne Feeney, Donovana, Georges'a Moustakiego, Mike'a Scotta, Lluisa Llacha, i Olega Mitiajewa. Wystąpili: Basia Stępniak-Wilk, Jakub Sienkiewicz, Piotr Bakal, Bogusław Nowicki, Andrzej Ozga, Tomasz Olszewski, Tomasz Kordeusz, Marek Bartkowicz, Marek Sochacki, Mariusz Kamper i Karol Płudowski. Koncert prowadził Kuba Strzyczkowski.

Piotr Bakal zaśpiewał autorską piosenkę premierową "Porozmawiaj z drzewem" oraz interpretację (we własnym tłumaczeniu) piosenki francuskiego barda Georges'a Moustakiego "Ma liberté" (Moja wolności).

 

Wszystkie szczegóły na temat OPPA znajdują się na stronie: www.oppa.pl 

 Międzynarodowy Festiwal Bardów - OPPA 2010

 
20.11.2010 - WARSZAWA - WIELKI FINAŁ OPPA 2010 Poleć znajomemu
Wielki Finał konkursu OPPA 2010 - 28. Międzynarodowego Festiwalu Bardów. Udział Piotra Bakala w jury.

Warszawa, Centrum "Łowicka", ul. Łowicka 21, godz. 16.00

więcej: www.oppa.pl
 
10.11.2010 - WARSZAWA - ETERIA Poleć znajomemu
Koncert piosenek francuskich i autorskich - solo z akompaniamentem gitary. W miłym miejscu i w miłym towarzystwie Piotr Bakal zaśpiewał swoje ulubione piosenki francuskie, nierzadko w jego własnych tłumaczeniach na język polski oraz wybór piosenek autorskich.

Image

Warszawa, restauracja Eteria, ul. Słomińskiego 19, lok. 502, wejście od ul. Dzikiej, (www.eteriarestauracja.pl), godz. 19:00, wstęp wolny, rezerwacje, tel: 22-6375537
 
05.11.2010 - OTWOCK - KLUB BATORY Poleć znajomemu
Program pt. "BARDzo autorski wieczór" (solo z gitarą). Najbardziej aktualny program, złożony z piosenek z dwóch pierwszych płyt i trzeciej, która jest "w drodze".

Image

Otwock, Klub Batory OSM, ul. Batorego 34, (http://klub.batory.prv.pl ) godz. 18:00, wstęp wolny, tel: 22-7795097
 
17.10.2010 - WARSZAWA - ETERIA Poleć znajomemu
Koncert piosenek autorskich i francuskich - solo z akompaniamentem gitary. W miłym miejscu i w miłym towarzystwie zabrzmiały ulubione piosenki francuskie Piotra Bakala, nierzadko w jego własnych tłumaczeniach na język polski oraz wybór piosenek autorskich.


Warszawa, restauracja Eteria, ul. Słomińskiego 19, lok. 502, wejście od ul. Dzikiej, (www.eteriarestauracja.pl ) , godz. 18:00, wstęp wolny, rezerwacje, tel: 22-6375537
 
16.10.2010 - ŁÓDŹ - Oberża Folkowa "Zapiecek" Poleć znajomemu
Recital autorski solo (z akompaniamentem gitary), w ramach cyklu pt. "OPPAnowani". W koncercie wziął udział również Paweł Ciesielski z grupą H'Ernest.Łódź, Oberża Folkowa "Zapiecek", ul. Piotrkowska 43, (www.zapiecek.art.pl ), godz. 21:00, rezerwacje tel: 883 983 208
 
15.10.2010 - ŁÓDŹ Poleć znajomemu
Impreza prywatna.
 
29.07. - 01.08. SZKLARSKA PORĘBA - 43. OTGPS Poleć znajomemu
Piotr Bakal wziął tradycyjnie udział w koncertach nocnych Ogólnopolskiej Turystycznej Giełdy Piosenki Studenckiej w Szklarskiej Porębie, której 43. edycja odbyła się w 2010 roku od 29 lipca do 1 sierpnia. Wziął także udział w pracach Jury, w koncercie na esplanadzie oraz w koncercie pt. "Nowe dzieła starych twórców" z piosenką premierową pt. "Kosmopolityczna piosenka turystyczna". Utwór ten w głosowaniu współuczestników koncertu zdobył najwięcej punktów. Z tego tytułu Piotr Bakal otrzymał statuetkę tzw. "Złotej Rypki".

Image

Szklarska Poręba Średnia, Baza pod Ponurą Małpą (program i więcej informacji na www.gieldapiosenki.pl )
 
18.07.2010 - BARTOSZYCE Poleć znajomemu
Koncert Piotra Bakala na Placu Konstytucji 3 Maja w Bartoszycach. W programie znalazły się piosenki autorskie, a wśród nich kilka z tych, które powstały w czasie stanu wojennego, ponieważ koncert stanowił część obchodów XXX-lecia "Solidarności". Było także kilka piosenek francuskich. Piotrowi Bakalowi akompaniowali: Mirosław Łączyński - gitara basowa i Rafał Grząka - akordeon.

Bartoszyce - Brama Lidzbarska
Bartoszyce - Brama Lidzbarska


Bartoszyce, Plac Konstytucji 3 Maja, przy fontannie, 18 lipca 2010, godz. 19:00
 
27.05.2010 - PRZEMYŚL - WARSZAWSKA SCENA BARDÓW Poleć znajomemu
Koncert  "Kabaret  Literacki - Warszawska  Scena  Bardów" w  składzie: Piotr  Bakal, Andrzej Brzeski, Krzysztof Daukszewicz, Andrzej Garczarek, Stanisław Klawe i Jerzy Mamcarz. Scenariusz - Jerzy Mamcarz, prowadzenie - Stanisław  Klawe i Jerzy Mamcarz.

Zamek Kazimierzowski

Przemyśl, 27 maja 2010, godz. 19:00, Zamek Kazimierzowski

Image
 
15.05.2010 - RYGA - Festiwal Polskiej Piosenki Poleć znajomemu
Piotr Bakal był przewodniczącym Jury Festiwalu Polskiej Piosenki w Rydze organizowanym od wielu lat przez Klub Kultury "Polonez" Związku Polaków na Łotwie. Festiwal odbył się w sali kameralnej Ryskiej Szkoły Muzycznej. Wzięło w nim udział kilkunaścioro wykonawców w różnych grupach wiekowych. Zwycięstwo w Festiwalu wiąże się z bezpłatnym udziałem laurata/laureatki w Międzynarodowych Warsztatach Piosenkarskich organizowanych co roku w Polsce przez Związek Polskich Autorów i Kompozytorów ZAKR.

ŁOTWA, Ryga, Ryska Szkoła Muzyczna, Balozu iela 27
 
08.05.2010 - SOPOT - Piosenki autorskie i francuskie Poleć znajomemu
Dwukrotnie przekładany koncert odbył się 8 maja!

Koncert solo (przy akompaniamencie gitary klasycznej) w Café del Arte, klimatycznej kawiarence-galerii, mieszczącej się w Krzywym Domku (parter), przy sopockim Monciaku.
Piotr Bakal, który 6 lat mieszkał i występował we Francji, zaprezentował tego wieczoru program specjalnie przygotowany na tę okazję, złożony z utworów autorskich, a także swych ulubionych piosenek francuskich w wersjach oryginalnych oraz w tłumaczeniach na język polski. Usłyszeliśmy piosenki Georgesa Moustakiego, Renaud, Maxime’a Le Forestier, Georgesa Brassensa, Jacquesa Brela, Charlesa Treneta, Yvesa Montanda, Pierre'a Bacheleta i Joe Dassina...

Po koncercie można było nabyć płyty z autografem: autorskiego albumu Piotra Bakala pt. „Rozmnażanie zer”, podwójnej płyty wydanej z okazji jubileuszu festiwalu OPPA pt. „OPPium życia” oraz wydawnictwa książkowo-płytowego w opracowaniu Piotra Bakala pt. „Pamiętam tamte mewy... – Tomek Opoka”, poświęconego zmarłemu 25 lat temu niewidomemu poecie i bardowi.

Krzywy Domek

Sopot, Café del Arte - kawiarnia w galerii (www.cafedelarte.pl), ul. Boh. Monte Cassino 53, godz. 17.00
 
23.04.2010 - WILNO - Festiwal Polskiej Piosenki Poleć znajomemu
Piotr Bakal był przewodniczącym Jury Festiwalu Polskiej Piosenki w Wilnie organizowanym od kilku lat przez Stowarzyszenie Nauczycieli Szkół Polskich na Litwie "Macierz Szkolna". Festiwal odbył się w sali widowiskowej Domu Kultury Polskiej w Wilnie. Wzięło w nim udział aż 66 młodych wykonawców w różnych grupach wiekowych. Zwycięstwo w Festiwalu wiąże się z bezpłatnym udziałem laurata/laureatki w Międzynarodowych Warsztatach Piosenkarskich organizowanych co roku w Polsce przez Związek Polskich Autorów i Kompozytorów ZAKR.

LITWA, Wilno, Dom Kultury Polskiej, ul. Naugarduko 76
 
09.04.2010 - ŁÓDŹ - PIWNICA ARTYSTYCZNA "PRZECHOWALNIA" Poleć znajomemu
Koncert piosenek autorskich solo (z akompaniamentem gitary klasycznej), w ramach cyklu OPPANOWANI, zaprojektowanego przez Pawła Ciesielskiego i zespół H'Ernest. Gospodarze programu prezentują w kolejnych koncertach artystów związanych z OPPA - Międzynarodowym Festiwalem Bardów.

Łódź, Piwnica Artystyczna "Przechowalnia", www.przechowalnia.prv.pl   ul. 6 Sierpnia 5, godz. 19:00
 
28.03.2010 - TARNOBRZEG - WARSZAWSKA SCENA BARDÓW Poleć znajomemu
Koncert  "Kabaret  Literacki - Warszawska  Scena  Bardów" w  składzie: Piotr  Bakal, Krzysztof Daukszewicz, Jerzy Filar, Stanisław Klawe, Ryszard  Makowski, Jerzy Mamcarz, Kuba Sienkiewicz. Scenariusz - Jerzy Mamcarz, prowadzenie - Stanisław  Klawe i Jerzy Mamcarz.

Tarnobrzeski Dom Kultury

Tarnobrzeg, Tarnobrzeski Dom Kultury, www.tdk.tarnobrzeg.pl , ul. Słowackiego 2, godz. 17:00
 
27.03.2010 - MIELEC - WARSZAWSKA SCENA BARDÓW Poleć znajomemu
Koncert  "Kabaret  Literacki - Warszawska  Scena  Bardów" w  składzie: Piotr  Bakal, Krzysztof Daukszewicz, Jerzy Filar, Stanisław Klawe, Ryszard  Makowski, Jerzy Mamcarz, Kuba Sienkiewicz. Scenariusz - Jerzy Mamcarz, prowadzenie - Stanisław  Klawe i Jerzy Mamcarz.

SCK Mielec

Mielec, Samorządowe Centrum Kultury www.kultura.mielec.ptc.pl, Al. Niepodległości 7, godz. 18:00
 
05.02.2010 - Augustów - IX Zajazd Bardów Poleć znajomemu

Recital Piotra Bakala podczas IX Zajazdu Bardów. Wystąpili także: Łukasz Jemioła, Marcin Skrzypczak, Tomasz Olszewski, Tomasz Szwed i Tomasz Wachnowski oraz laureaci konkursu "O ślad": Apolinary POlek i Piotr Szauer. Ponadto, podczas trwania imprezy można było oglądać materiały filmowe i fotograficzne z poprzednich edycji "Zajazdu Bardów", oraz degustować regionalne potrawy - wszystko w klubie "Szekla" w Augustowie.

IX Zajazd Bardów

Augustów, Klub Szekla, ul. Nadrzeczna 70A, godz. 20.00

Szczegóły i program na stronie internetowej: www.zajazd.andryszczyk.com
 

Français


Français
 

Śpiewnik autorski


Wybór piosenek W końcu lipca 2010 ukazał się dawno oczekiwany śpiewnik autorski Piotra Bakala. Zawiera 21 utworów wraz z opracowaniem muzycznym. Dostępny jest wysyłkowo poprzez te strony. Chętnych prosimy o kontakt.
 

Facebook


Współpraca i partnerzy

Reminiscencje

Goście online

Odwiedza nas 1 gość