Start arrow Minione koncerty i wydarzenia arrow 21.01.2008 - Oberhausen
21.01.2008 - Oberhausen Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
 
Piotr Bakal - Restauracja Gdańska w Oberhausen Piotr Bakal zaśpiewał swoje piosenki autorskie w koncercie zorganizowanym z okazji uroczystego wręczenia Złotego Krzyża Zasługi Czesławowi Gołębiewskiemu przez Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Odznaczenie zostało przyznane za wybitne zasługi na rzecz promocji Polski, zachowania i upowszechniania polskości oraz kultury polskiej w RFN.

Konsul Generalny RP Andrzej Kaczorowski w swoim przemówieniu podkreślił pracowitość, zaangażowanie, pomysłowość i wielkie oddanie polskiej sprawie, które cechują działalność Czesława Gołębiewskiego. Zaznaczył także, iż zasługą odznaczonego, jak i jego małżonki, jest stworzenie w Oberhausen nie tylko jednego z najważniejszych ośrodków polskiej kultury w RFN, lecz również centrum miejskiej kultury. Restauracja "Gdańska" bowiem to miejsce dialogu wielu kultur, gdzie C. Gołębiewski wspiera twórczość zarówno polskich, jak i miejscowych artystów.

W uroczystości wzięło udział ponad 100 zaproszonych gości, w tym przedstawiciele Konsulatu, lokalnych władz, organizacji i stowarzyszeń polonijnych, jak i miejscowi artyści, przyjaciele i rodzina odznaczonego.

Oberhausen (Niemcy), Restauracja Gdańska, Altmarkt 3, godz. 21.00

Więcej tutaj...
 
« poprzedni artykuł

Français


Français
 

Śpiewnik autorski


Wybór piosenek W końcu lipca 2010 ukazał się dawno oczekiwany śpiewnik autorski Piotra Bakala. Zawiera 21 utworów wraz z opracowaniem muzycznym. Dostępny jest wysyłkowo poprzez te strony. Chętnych prosimy o kontakt.
 

Facebook


Współpraca i partnerzy

Reminiscencje

Goście online

slot server taiwan slot server singapore slot depo 10k slot luar negeri slot server thailand slot server taiwan slot server rusia slot via dana slot server thailand slot server thailand slot server luar slot server vietnam slot server mexico slot server kamboja idn live slot online slot thailand slot dana live draw hk